سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

دنیای صفر و یک

راهکارهای سریع و ساده برای داشتن خلاقیت

خلاقیت عبارت است از به کارگیری توانایی‌های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم تازه. البته برای خلاقیت تعریف‌های گوناگونی ارائه شده است و این تعاریف، اشتراک معنایی زیادی دارند. مثلاً برخی از اندیشمندان خلاقیت را صرف مهارت خلق یک ایده تازه دانسته و افزودن قیود دیگر را دور شدن از مفاد اصلی آن می‌دانند.

هیچ کس از بدو تولد، خلاق نیست. خلاقیت یک مهارت است که می‌توان آن را آموخت و تقویت کرد. در بعضی از کشورهای دنیا از جمله ژاپن، سازمان‌ها با برگزاری دوره‌های آموزشی و کاربردی تکنیک‌های خلاقیت را آموزش می‌دهند. همه ما می‌توانیم خلاق بودن را در خود تقویت کنیم. در این نوشته، چند راهکار سریع و ساده برای داشتن خلاقیت را به صورت تصویری به شما معرفی می‌کنیم.

راهکارهای سریع و ساده برای داشتن خلاقیت

منبع: سمینار ما

اشتراک‌گذاری این نوشته در تلگرام

نوشته‌های مرتبط:

درباره نویسنده
| تعداد ارسال‌ها: 77

مهندس «عرفان زیده‌سرایی» مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان» در سال 1390 اخذ کرده‌اند و در سال 1394 نیز موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد با درجه عالی در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد» شده‌اند. ایشان به صورت تخصصی به ترجمه و تالیف کتاب‌های کامپیوتری مشغول می‌باشند و در زمینه‌های پردازش تصاویر دیجیتال، الگوریتم‌های رمزنگاری، الگوریتم‌های موازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های نرم‌افزاری فعالیت می‌کنند. خوانندگان محترم می‌توانند از طریق آدرس پست الکترونیکی «info@BinaryWorld.ir» با ایشان در ارتباط باشند.