پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

دنیای صفر و یک

کتاب هنر کد خوانا

به عنوان یک برنامه‌نویس، تا به حال کدهای زیادی را دیده‌ام که به اصطلاح زشت و ناخوانا بوده‌اند. Dustin Boswell و Trevor Foucher، در طول پنج سال، صدها کد ناخوانا را مورد بررسی قرار داده‌اند (که بیشتر این کدها متعلق به خودشان بوده است)، تا بفهمند که چرا این کدها ناخوانا هستند و چگونه می‌توانند آن‌ها را خوانا کنند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که باید طوری کد بنویسند که برنامه‌نویسان دیگر و حتی خودشان، در حداقل زمان آن کد را درک کنند.

کتاب The Art of Readable Code حاصل سال‌ها تلاش آن‌ها در این زمینه است. هر فصل از این کتاب شما را به بعد عمیق‌تری از کدنویسی خواهد برد و به شما نشان خواهد داد که چگونه کدهای خود را خوانا کنید. این کتاب را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.

سایت دنیای صفر و یک، مطالعه این کتاب را به همه برنامه‌نویسان مبتدی و پیشرفته پیشنهاد می‌کند.

برچسب‌ها: اشتراک‌گذاری این نوشته در تلگرام

نوشته‌های مرتبط:

درباره نویسنده
| تعداد ارسال‌ها: 77

مهندس «عرفان زیده‌سرایی» مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان» در سال 1390 اخذ کرده‌اند و در سال 1394 نیز موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد با درجه عالی در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد» شده‌اند. ایشان به صورت تخصصی به ترجمه و تالیف کتاب‌های کامپیوتری مشغول می‌باشند و در زمینه‌های پردازش تصاویر دیجیتال، الگوریتم‌های رمزنگاری، الگوریتم‌های موازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های نرم‌افزاری فعالیت می‌کنند. خوانندگان محترم می‌توانند از طریق آدرس پست الکترونیکی «info@BinaryWorld.ir» با ایشان در ارتباط باشند.

دیدگاه‌ها

0 دیدگاه

نوشتن دیدگاه