پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

دنیای صفر و یک

کتاب هنر مسابقات برنامه‌نویسی

سایت UVa یکی از سایت‌هایی است که امکانات مفیدی را برای علاقه‌مندان حل سوالات الگوریتمی و شرکت‌کنندگان مسابقات برنامه‌نویسی (به خصوص ACM) مهیا کرده است. در این سایت مجموعه سوالاتی در سطوح مختلف و مشابه سوالات مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی در دسترس عموم قرار گرفته است که علاقه‌مندان می‌توانند پس از عضویت در سایت، پاسخ هر سوالی را که حل کرده‌اند، ارسال کنند. این جواب‌ها بررسی شده و درست یا نادرست بودن آن به کاربر ابلاغ می‌شود. می‌توان گفت نوعی شبیه‌سازی مسابقات برنامه‌نویسی رسمی انجام می‌گیرد.

یکی از شرکت‌کنندگان مسابقات ACM به نام احمد شمس العارفین (Ahmed Shamsul Arefin) از کشور بنگلادش – که فعالیت‌های گسترده دیگری مانند سایت www.acmsolver.org نیز دارد – اقدام به انتشار کتاب رایگانی در مورد آمادگی مسابقات برنامه‌نویسی از طریق همین سایت کرده است.

ویراست دوم کتاب Art of Programming Contest به صورت مختصر و مفید محتویات چندین کتابی را که برای آمادگی مسابقات – در مورد کدنویسی، طراحی الگوریتم و ساختمان داده‌ها – باید مطالعه کنید، به زبانی ساده و گیرا یکجا جمع کرده است. این کتاب را می‌توانید از این لینک دانلود کنید. فهرست کامل مطالب این کتاب به شرح زیر است:

 1. Fundamental Concepts
 2. Game Plan For a Contest
 3. Programming In C: a Tutorial
 4. Essential Data Structures for Contest
 5. Input/Output Techniques
 6. Brute Force Method
 7. Mathematics
 8. Sorting
 9. Searching
 10. Greedy Algorithms
 11. Dynamic Programming
 12. Graphs
 13. Computational Geometry
 14. Valladolid OJ Problem Category

Appendix

 1. ACM Programming Problems
 2. Common Codes/Routines For Programming
 3. Standard Template Library (STL)
 4. PC2 Contest Administration And Team Guide
 5. Important Websites/Books for ACM Programmers
برچسب‌ها:, , , اشتراک‌گذاری این نوشته در تلگرام

نوشته‌های مرتبط:

درباره نویسنده
| تعداد ارسال‌ها: 77

مهندس «عرفان زیده‌سرایی» مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان» در سال 1390 اخذ کرده‌اند و در سال 1394 نیز موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد با درجه عالی در رشته مهندسی کامپیوتر از «دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد» شده‌اند. ایشان به صورت تخصصی به ترجمه و تالیف کتاب‌های کامپیوتری مشغول می‌باشند و در زمینه‌های پردازش تصاویر دیجیتال، الگوریتم‌های رمزنگاری، الگوریتم‌های موازی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های نرم‌افزاری فعالیت می‌کنند. خوانندگان محترم می‌توانند از طریق آدرس پست الکترونیکی «info@BinaryWorld.ir» با ایشان در ارتباط باشند.

دیدگاه‌ها

3 دیدگاه
امیر نعمتی

بسیار عالی بود. ممنون از پست جالبتون.

بهزاد

لطفاً کتاب‌های فارسی در این رابطه معرفی کنید.

محمد

عالی بود سپاس

نوشتن دیدگاه